Aktualno

Florjanova nedelja, ki je letos potekala v nedeljo, 6. maja 2018, je znova že tradicionalno privabila številne gasilce iz vseh delujočih društev na območju Župnije Leskovec pri Krškem. Parado, ki je potekala izpred gasilskega doma v Leskovcu in vse do farne cerkve, je vodil poveljnik Gasilske zveze Krško Borut Arh. Borut Arh je tudi sicer član Prostovoljnega gasilskega društva Leskovec pri Krškem. Prav tako se je dogodka udeležila Nuša Somrak, predsednica Gasilske zveze Krško in članica leskovškega društva. Vseh uniformiranih gasilk in gasilcev je bilo na tokratnem dogodku 62. Gasilce in gasilke je pred cerkvijo sprejel in pozdravil župnik Ludvik Žagar. V paradi so v cerkev ponesli kipec Sv. Florjana, ki ni le priljubljen nebeški zavetnik in priprošnjik za zaščito  pred požarom, temveč tudi povezovalec ljudi v naši fari, saj so mnogi župljani tudi člani prostovoljnih gasilskih društev. Mašno daritev so polepšali pisani prapori z upodobljenim svetnikom in uniformirani gasilci in gasilke, ki so zapolnili ospredje cerkve.

Nadvse slovesno so zvenele pesmi otroško mladinskega pevskega zbora. Dotaknile so se nas tudi besede župnika Ludvika Žagarja, le ta se je zahvalil vsem gasilkam in gasilcem za prostovoljno delo, ki ga nesebično opravljamo v domačih društvih. Ob enem pa je vsem skupaj zaželel, da bi gasilsko sireno slišali le ob prvi soboti v mesecu. Pri bogoslužju je sodeloval tudi diakon Branko, ki je poskrbel, da je slovesnost lepo potekala. Ob koncu so vsa sodelujoča društva prejela spominsko darilo in zahvalo gospoda župnika.

Druženje ob pogostitvi po zaključku sv. maše je bila lepa priložnost za medsebojno povezovanje in druženje.

Z gasilskim »Na pomoč!« se snidemo zopet ob letu.

Kristina Račič

V fotogaleriji si lahko ogledate posnetke obredov velikega tedna in vstajenjske slovesnosti.

Na cvetno soboto, 24. marca 2018, smo se na vabilo gospoda župnika Ludvika in katehistinje Natalije zbrali letošnji  prvoobhajanci in njihovi starši na čudoviti delavnici izdelovanja butar. Pod mentorstvom ge. Dragice Avguštin smo pridobili dragoceno izkušnjo tradicionalnega izdelovanja prazničnih butar in dobili odgovore na mnoga vprašanja; zakaj, s čim in kako jih izdelamo.

Nastalo so enkratne butarice, ki smo jih v nedeljo prinesli k deseti maši in jih prav ponosno dvigali v nebo in z njimi pozdravljali našega Gospoda Jezusa Kristusa.

Tako smo polni upanja in blagoslova vstopili v veliki teden, ki je pred nami.

L. P.

V nedeljo, 11. februarja 2018, so bili k sv. maši ob 10.00 povabljeni letošnji prvoobhajanci in njihovi starši, navzoči pa so bili tudi mnogi dedki in babice ter drugi sorodniki prvoobhajancev. V tem letu se na prvo sveto obhajilo, ki bo 20. maja, pripravlja 37 otrok tretjega razreda veroučne šole.

Na začetku sv. maše so otroci pod vodstvom katehistinje Natalije navdušeno zapeli pesem »Da, Gospod, dober si«, nato pa so tudi med samo sveto mašo sodelovali z branjem prošenj in zahval. Pred darovanjem so bili prvoobhajanci poklicani po imenu, na kar so iz župnikovih rok prejeli v spomin angelčka in skupaj zmolili »Sveti angel«. Ob koncu je g. župnik povabil vse navzoče naj za letošnje prvoobhajance, tako kot tudi za bodoče birmance, radi molijo in jih priporočajo varstvu Božje Matere Marije.

L.