Aktualno

Zadnji oratorijski dan smo zaključili s sveto mašo. Zbrali smo se pred cerkvijo, kjer smo še enkrat ponovili pesmice, ki smo jih prepevali med mašo. Pri obredu so sodelovali tudi otroci, ki so včeraj pri katehezah pripravili zahvale, prošnje, uvod v očenaš in pozdrav miru. Na koncu sta se gospod župnik in voditeljica Mirjam zahvalila vsem, ki so kakorkoli pripomogli pri izvedbi oratorija. Sveto mašo smo zaključili s himno, ki smo jo glasno zapeli. Se vidimo naslednje leto.

Anamarija Arh

Soboto smo začeli z igrami, druženjem, himno ter dvigom zastave. Preden smo videli še zadnji del zgodbe smo vadili pesmice za nedeljsko sveto mašo. Potem smo imeli skupinske kateheze in priprave na sveto mašo. Takrat so za kosilo animatorji spekli čevapčiče. Kasneje smo se igrali Samuraje, Bibiti Babiti bob ter plesali. Ko so starši prišli po otroke smo zaplesali še za njih.

Anamarija, Tjaša

Zaradi slabega vremena smo dan začeli v dvorani. Preko zgodbe smo spoznali se moč spoznanja, ki krepi vsakega izmed nas. Sledile so delavnice, kosilo ter velika igra, ki je bila danes malo drugačna. Prišli so gasilci, ki so nam predstavili gasilski tovornjak potem pa so sledile vodne igre. Otroci so obiskovali otoke na katerih so v skupinah nabirali točke. In kot je zadnja leta v navadi smo imeli tudi vodno drčo, ki so nam jo polivali gasilci. Otroci so veselo zalivali animatorje mi pa jim nismo ostali dolžni. Poslovili smo se s himno in spustu zastav.

Anamarija Arh

Zbrali smo se ob plesu, sledila je himna z dvigom zastave ter odhod proti osnovni šoli, kjer nas je že čakal avtobus. Med potjo smo zmolili za srečno vožnjo in prepevali. Najprej smo obiskali čokoladnico Olimje, kjer so nam predstavili zgodovino čokoladnice in izdelavo čokolad in pralin. Sprehodili smo se do samostana kjer nam je tamkajšnji menih povedal malo o zgodovini samostana, ogledali pa smo si tudi notranjost cerkve in lekarne. Po pici smo imeli velike igre na dvorišču samostana potem pa smo se peš odpravili na Jelenov greben kjer smo lahko hranili jelenčke, videli pa smo tudi muflone. Imeli smo tudi prosti čas, da smo se lahko odpočili v senčki ali igrali na igralih. Privoščili pa smo si lahko tudi sladoled. Sledil je povratek domov.

Anamarija in Tjaša

Kot ponavadi smo dan začeli s himno in dvigom zastave. Preko dramske igre in katehez smo spoznali novo Petrovo moč-pomoč. Končno smo dočakali sonce in zato smo lahko imeli še eno novo delavnico pri kateri smo slikali po steni. Po kosilu smo imeli veliko igro pri kateri smo zbirali cekine s katerimi smo kupili potreben material za izdelavo najbolj unikatne ovčke.

Anamarija, Tjaša