Bliža se čas, ko bodo otroci iz naše župnije prejeli zakrament prvega svetega. V ta namen smo bili v nedeljo, 3. 3. 2019 priča predstavitvi letošnjih prvoobhajancev. Sveto mašo so prvoobhajanci skupaj s pomočjo katehistinje Natalije pričeli s pesmijo Ves dan, vso noč, nadaljeval pa je gospod župnik s pozdravom prvoobhajancev in njihovih staršev. Letošnjih prvoobhajancev je 28, od tega enajst deklic in kar sedemnajst dečkov. Pri oblikovanju svete maše so tako sodelovali prvoobhajanci, kot tudi njihovi starši. Dva starša sta brala berili, nekaj otrok in dve mamici pa sta sodelovali tudi pri prošnjah in zahvalah po obhajilu. Pri pridigi je gospod župnik, poleg drugega dela škofovskega pisma, poudaril tudi, kako pomemben člen pri vzgoji teh nadobudnih in veselih kristjanov so starši. Namreč ravno oni so kažipot otrokom, so skala, na katero se lahko oprejo, so enicklopedija, iz katere se otroci učijo in seveda, so največji zgled svojim otrokom. Zato je pomembno, da jih usmerjajo pri hoji za Kristusom, jim pomagajo na tej poti in jih vzpodbujajo. Otroci so pred koncem svete maše dobili še vsak svojega angelčka kot spomin in opomin, kaj pomeni zakrament prvega svetega obhajila. Ker pa se spodobi, da mašo tudi zaključijo, so skupaj pred daritvenim oltarjem zapeli še pesem Da, Gospod, dober si.

Nina Menič

Fotogalerija!