Pretekli vikend od 22.3. do 24.3. 2019 smo se animatorji ter letošnji birmanci odpravili na duhovni vikend v Leničev dom v Sajevcah pod vodstvom bogoslovca Jakoba. Vikend smo pričeli z branjem svetopisemskega odlomka o prihodu Svetega Duha. Sledilo je spoznavanje, osnovna navodila ter pobiranje telefonov, da smo se lahko še bolj povezali z Bogom in med seboj in tako preživeli vikend brez njih. Po večerji nam je bogoslovec spregovoril o svetih zakramentih, ki so bili tema celotnega vikenda. Dan smo zaključili z večerno molitvijo. Soboto smo pričeli z jutranjo telovadbo in molitvijo. Po zajtrku pa smo se posvetili zakramentom uvajanja (sveti krst, sveta birma ter sveta evharistija). Po kosilu smo imeli prosti čas, ki smo ga izkoristili za sprehod, pogovor, igranje nogometa, odbojke, badmintona … Ker je imela ena izmed birmank rojstni dan, smo imeli tudi tortico. Popoldan pa nas je čakal poligon z zavezanimi očmi ter dobrim in zlim duhom. Birmanci so se morali odločiti kateremu duhu bodo sledili. Tako kot v življenju – ali bodo izbrali enostavnejšo pot, Boga ne upoštevali, ali pa bodo šli skozi ovire in zaupali Bogu? Vsi so na koncu našli pravo pot. Po poligonu sta sledili kateheza o zakramentih ozdravljenja (sveta pokora ter sveto bolniško maziljenje) ter sveta spoved. Po večerji je sledil zabavni večer s kvizom, pred spanjem pa smo imeli adoracijo (češčenje) pred najsvetejšim z molitvijo večernic. Nedeljsko jutro smo pričeli prav tako kot sobotno. Ta dan pa smo spoznali še zadnja dva zakramenta - zakramenta služenja, to sta sveti zakon in sveto mašniško posvečenje. Sledil je prosti čas, temu pa sveta maša, ki jo je daroval gospod župnik Branko Zadnik. Pri maši smo izrekli svoje prošnje Bogu ter prejeli popolni odpustek. Vikend smo zaključili z odličnim kosilom. Zahvaljujemo se bogoslovcu Jakobu, ki je ta vikend vodil, župniku Ludviku Žagarju ter Branku Zadniku za spovedovanje ter sveto mašo, kuharici Anici za vse obroke, animatorjem Nini, Anamariji, Katji, Primožu in Benjaminu ter birmancem, ki so nam kravžljali živčke, a nas hkrati tudi marsičesa novega naučili. Želimo jim, da se bodo še bolj utrdili v veri ter da tudi po birmi ne bodo pozabili na Boga, ampak bodo še naprej hodili za njim.

Anamarija Arh

Fotogalerija!