V soboto 13.4.2019 je potekal v naši župniji oratorijski dan. Zjutraj ob 7:30 smo se zbrali animatorji v župnišču in dorekli še zadnje stvari o poteku dneva. Do konca smo pripravili še stvari za veliko igro ter se dogovorili katere igre se bomo igrali z otroci. Pripravili smo Jožefovo dvorano,nato pa so že počasi začeli prihajati otroci. Najprej smo se igrali različne Banse: Samoraje, ročni nogomet in debelega konja nato smo naredili krog in zapeli več pesmi ter himno. Imeli pa smo tudi jutranjo telovadbo saj smo delali počepe in zraven peli. Po tem smo se razdelili v dve skupini in sicer v 1. skupini so bili otroci od 6-9 let,v 2. skupini pa otroci od 9-14 let. Prva skupina si je najprej v župniji ogledala film ter imela katehezo medtem ko je druga skupina barvala okraske in delala cofke iz volne. Anamarija Arh je otrokom pomagala delati cofke iz volne nato pa sta se skupini zamenjali. Nato smo imeli malico ter prosti čas, otroci so lahko odšli na igrišče, tam pa smo se igrali nogomet, odbojko, košarko ter gnilo jajce. Po tem je sledila velika igra,ki je bila sestavljena iz več različnih postaj. Otroci so se razdelili v 3 skupine(modra,rdeča in rumena). Modro skupino je vodil Dominik Lakner, rdečo skupino je vodila Katarina Lakner in rumeno skupino je vodil Blaž Pirc. Dominik je bil prav tako fotograf. Pri 1.postaji, ki jo je vodila Urška Pečovnik so bile vse tri skupine skupaj, otroci so si morali izdelati »špijonske« izkaznice. Iz papirja so si morali izrezati manjše kartice na katere so se podpisali in dali svoj prstni odtis. Pri drugi postaji, ki jo je vodila Nina Menič so morali narediti palme iz cvetličnih lončkov, ki so jih zlimali skupaj, kar je predstavljalo deblo. Nato pa so iz zelenega papirja izrezali liste in jih prilepili na vrh lončkov. Pri tretji postaji, ki jo je imela Karolina Vizlar so morali otroci prečkati oviro. Okoli igrala smo navezali volno,otroci pa so morali to prečkati brez da bi se dotaknili volne. Pri četrti postaji, ki jo vodila Nika Kočnar so morali otroci razvozlati namig za nadaljevanje poti. Vsaka črka v abecedi je imela svoj znak, mi smo jim s temi znaki napisali besedilo otroci pa so to morali razvozlati tako, da so vpisali ustrezno črko za določen znak. Pri peti postaji, ki jo je vodila Mirjam Avguštin so morali otroci iskati listke na katerih si bile napisane besede, te besede so potem morali pravilno vstaviti na določeno mesto na plakatu. Besede in besedilo na plakatu se je navezovalo na svetopisemski odlomek. Šesto oz. zadnjo postajo je imel gospod Jakob, ki je prebral svetopisemski odlomek s katerim smo zaključili veliko igro. Po zaključku velike igre so imeli otroci nekaj prostega časa, med tem časom so se igrali z žogo, se lovili ter peli in plesali. Nato je sledila delavnica, kjer so otroci izdelovali svoje butarice. Pri tem se nam je pridružilo tudi nekaj staršev, ki so skupaj s svojimi otroci izdelali čudovite butarice. Otroci so lahko prinesli tudi svoje okraske za na butarico. Ko so otroci zaključili z izdelovanje butaric okoli 16.ure so se začeli odpravljati domov. Otroci so odhajali domov nasmejani, zato smo bili srečni tudi mi animatorji. Ko smo vse pospravili smo imeli refleksijo celotnega dneva. Povedali smo svoja mišljenja ter kar bi lahko spremenili. Nato smo se vsi utrujeni,vendar srečni odpravili domov.

Nika Kočnar in Urška Pečovnik

Fotogalerija!