Kot vsako leto smo tudi letos prvo nedeljo v maju obeležili Florijanov god. V hladnem opoldnevu smo se zbrali pri gasilskem domu na Vihrah. Pri žegnanjskem bogoslužju se je udeležilo vseh sedem okoliških gasilskih društev. To so PGD Brege, PGD Drnovo, PGD Leskovec, PGD Senuše, PGD Velika vas, PGD Veliki Podlog in domače društvo PGD Vihre. Z lepim petjem otroškega zborčka iz vasi, pod vodstvom Kristine O. Račič in ob spremljavi organistke Natalije Vakselj in lepo ter pomenljivo pridigo domačega župnika Ludvika Žagarja smo blagoslovili sliko sv. Florjana, ki jo je narisal umetnik Rok Kranjc. S prijazno besedo se je vsem prisotnim zahvalil poveljnik domačega gasilskega društva Simon Škoda, župnik Ludvik Žagar pa je vsem prostovoljnim društvom podelil spominsko podobo sv. Florjana. Dogodek smo zaokrožili z dobro kapljico in pogostitvijo okusnega peciva iz pridnih rok domačih gospodinj. Prijetno smo pokramljali še nekaj časa in se razšli, vaški dom na Vihrah pa je obogaten z novo fasado in lepo sliko, ki je vsekakor vredna ogleda.

Anica Netahly

Fotogalerija!