Na telovo se katoličani spominjamo Jezusove navzočnosti v evharistiji. Ta zapovedan praznik smo letos obhajali v četrtek, 20. junija s sveto mašo in telovsko procesijo, pri kateri je bilo navzoče lepo število vernikov. Sveta maša pa ni bila posebna le zaradi tega praznika ampak tudi zaradi osebnih praznikov nekaterih izmed nas. Tako je članica ŽPS Mojca Pacek izrekla voščila in zahvale najprej gospodu župniku Ludviku za 65. rojstni dan. Ob tej priložnosti je prejel tudi majhno pozornost s strani župnije. Sledilo je še voščilo ter šopek rož za zborovodkinjo Kristino Lovšin Salmič, ki prav ta dan praznuje svoj rojstni dan, gospodu mežnarju Lojzetu Starcu pa je bilo izrečeno voščilo ob godovnem dnevu.
Po maši je sledila še Telovska procesija, ki je bila krajša kot običajno. Prva postaja je bila pri zunanjem oltarju farne cerkve, naslednja pred župniščem, nato pred Jožefovo dvorano, zadnja postaja pa je bila pri daritvenem oltarju v cerkvi, kjer smo slovesnost tudi zaključili. Pri vsaki postaji smo prisluhnili evangeliju in prosili za različne potrebe vesoljne Cerkve in domačega kraja ter prejeli blagoslov z Najsvetejšim. Cerkveni pevci so slovesnost ozaljšali z lepim petjem, pritrkovalci v zvoniku pa s prazničnim pritrkavanjem. Otroci so Jezusu izkazali čast s cvetjem, ki so ga pri posameznem oltarju nasuli po tleh.

Anamarija Arh