V nedeljo, 28.7. smo v cerkvi sv. Ane, naše najbolj znane podružnične cerkve, slovesno praznovali god sv. Ane in sv. Joahima. Letos se nam je pridružil upokojeni nadškof msgr. Marjan Turnšek, ki je daroval sv. mašo ob 8.00 in 10.00. Pri nagovoru med sveto mašo nas je spodbudil, naj osebno, predvsem pa po naših družinah, gojimo in ohranjamo dar molitve.

Posebej je poudaril vlogo starih staršev in staršev, ki so prvi, ki svoje otroke učijo moliti. Kdo bo otroke uvedel v svet skrivnostnega življenja z Bogom, če ne ravno oni? Kdo jim bo govoril o čudovitih božjih delih, ki jih Bog dela v življenju posameznika in vsake družine, če ne starši/stari starši, ki so bili prve priče?

Ob koncu svete maše smo se nadškofu zahvalili za njegovo prisotnost med nami in spodbudne besede. In ker je pred kratkim tudi sam praznoval osebni praznik, smo mu še voščili, zaželeli obilo božjega blagoslova in varstva ter mu izročili skromno darilo.

s. Sabina Vakselj