Prvo nedeljo v avgustu se vsako leto odpravimo na tradicionalno leskovško romanje k Mariji Snežni v Zagorje pri Lesičnem. Tako smo se tudi v nedeljo, 4. avgusta 2019 zbrali pred osnovno šolo in se pod vodstvom Natalije Vakselj odpeljali proti našemu cilju.

Ob 10. uri je bila "leskovška" sveta maša, ki jo je daroval g. Rok Metličar upravitelj škofije Celje. Veliko naših faranov je prišlo z osebnimi avtomobili, vsi pa z istim namenom, da počastimo in se zahvalimo Zagorski Mariji za vse milosti, ki smo jih deležni, hkrati pa prosimo za božje varstvo še naprej.

Po končani sveti maši smo se še sprehodili do Lurške jame, kjer je v čudoviti naravi in skalah kip lurške Marije in sv. Bernardke.

Nato smo se odpeljali v Žalec, kjer nam je tamkajšnji župnik p. Viktor Arh predstavil čudovito župnijsko cerkev.

V tem popoldnevu smo si ogledali še Ekomuzej hmeljarstva in pivovarstva ter se okrepčali z značilno hmeljarsko malico, v Fontani piva pa se še odžejali s pivom. Da nismo bili prezgodaj doma smo se med potjo ustavili še na kavici, sladici, sladoledu….

Z molitvijo in pesmijo smo se zahvalili za lepo preživet dan.

Ponovimo spet naslednje leto!

Anica Baznik