Na katehetsko nedeljo, 15. septembra 2019, smo v naši župniji obeležili pričetek veroučnega leta. Sodelujoči in navzoči smo se zbrali že pred mašo ob 10 uri. Pred daritvenim oltarjem so otroci zložili šolske torbe in potrebščine ter se posedli pred oltar. Pri sveti maši so sodelovali tako otroci kot njihovi starši in kateheti. Med bogoslužjem je prepeval otroško-mladinski pevski zbor pod vodstvom katehistinje Natalije. Gospod župnik je v pridigi, ki se je nanašala na evangelij "Pustite otroke, naj prihajajo k meni!" lepo nagovoril tako otroke kot starše. Namreč pomembno je, da pripeljemo otroke k Jezusu in skupaj z njim rastemo v veri in znanju. Sledile so prošnje otrok in darovi (palica, svečnik, molitvenik). Da bo šolsko in veroučno leto res uspešno je gospod župnik blagoslovil šolske torbe in vse nas. Pomembno je, da bo znanje, ki ga pridobivamo ali dajemo res uspešno in bo obrodilo sadove.

Za zaključek je bila še predstavitev letošnjih katehetov, ki bodo sodelovali in pomagali pri poučevanju verouka.

Mateja Jordan Vidmar