Končno, po 18-letih zopet romam z župnijo na Brezje. Sobota je in lepo vreme se obeta. Ko avtobusa pobereta romarje po vaseh, se odpravimo na avtocesto proti Ljubljani. Gospod župnik Ludvik nas vse lepo pozdravi in zaželi prisrčno dobrodošlico. Nato smo molili za srečno pot in rožni venec. G. župnik je povedal še nekaj lepih misli o Brezjah in o raznih ozdravljenjih na priprošnjo Mariji Pomočnici. Dobili smo tudi nekaj vzpodbud, kako pomembno je pristopiti k sveti spovedi, k zakramentu svetega obhajila, in da izročimo svoje bližnje ter prošnje in potrebe Mariji, da ima potem romanje pravi smisel. Ko smo prispeli na Brezje, je bilo tam že kar nekaj romarjev od vsepovsod, tudi iz Madžarske. Bila je možnost za sveto spoved, na kar je sledila sveta maša, pri kateri nam je s čudovitimi besedami spregovoril p. Leopold Grčar. Cerkev je bila polna vernikov, tudi naš g. župnik je somaševal in lepo je bilo slišati znani glas tudi izven naše domače Leskovške cerkve. Spomnil sem se svetopisemskega odlomka »ovce poznajo glas svojega pastirja«… Na koncu smo zapeli še litanije Matere Božje, bilo je zelo lepo. Po maši smo postali v molitvi še pri kapeli Marije pomagaj. Od tam smo odhajali žarečih in zadovoljnih obrazov, z nasmehom na ustih in polni milosti, ki smo jih bili deležni. Ni mi žal, da sem se udeležil tega romanja, čeprav sem imel prej v mislih 100 in en izgovor da se ga nebi udeležil, sem zdaj vesel da sem šel. Bil je lep celodnevni izlet. Obiskali smo tudi župnijo Mengeš in Dravlje. Bilo je lepo.

Franci Jankovič