15. 8.2020 smo se na praznik Marijinega vnebovzetja ob 18 uri zbrali zakonski jubilanti v cerkvi sv. Ane, da bi se s sv. mašo Bogu in Mariji zahvalili za skupno prehojeno pot, ki smo jo začeli pred 30, 35, 40, 50, 55 in 65 leti.

Ko smo takrat izrekli svoj DA, je le-ta vseboval dokončno in dosmrtno zavezo, obljubo, ki je nikoli nihče ne sme in ne more preklicati. Kot mož in žena sva se izročila drug drugemu brez pridržkov, brez obotavljanja, v veri, da nas Bog spremlja na tej poti, na kateri smo se utrjevali in potrjevali.

Kot je dejal g. župnik pri pridigi, je tudi Marija izrekla svoj DA, tudi v bolečini in žalosti. Pri Mariji je bila na prvem mestu ponižnost. Tako je tudi v zakonu potrebno, da mož in žena v ponižnosti služita drug drugemu, da se cenita in spoštujeta, da si znata odpuščati napake. Torej ljubeča zvestoba, ki potrjuje obljubljene besede ob sklenitvi zakona: želim te ljubiti in spoštovati v sreči in nesreči, v bolezni in zdravju vse dni svojega življenja.

To obljubo smo ponovno potrdili med sv. mašo, z vero in upanjem, da bo Bog, ki je dajal moči Mariji, da je potrjevala svoj DA, dal moč tudi nam zakoncem, da bova ob svojem času prispela na cilj, ki je v nebesih.

Sv. mašo je na zelo doživet način glasbeno spremljala družinska glasbena skupinica Drstvenšek, ki je dala pečat slavnostnemu dogodku. G. župnik pa nas je še obdaril z darilom zelo lično narejene ure, ki so jo izdelali v VDC Leskovec. Žene pa smo dobile tudi rožico.

Za organizacijo in ves trud se iskreno zahvaljujemo g. župniku, ki je bil z 40.obletnico mašniškega posvečenja tudi letošnji jubilant.

Davida Jagrič