Župnija Leskovec pri Krškem nas je to jutro 3.10.2020 pričakala v soncu in postavljenih mlajih pred cerkvijo. Z veseljem in hvaležnostjo smo sestre uršulinke vstopile v prelepo, s cvetjem, bogato okrašeno cerkev. V pozdravnem uvodu je g. župnik Ludvik Žagar najprej nagovoril slavljenko, s. Sabino Vakselj in že napovedal dar župnije : »duhovni šopek«.

Bogoslužje je vodil p. Andrej Benda, jezuit in ob njem pri oltarju so darovali mašno daritev še štirje duhovniki. Zbralo se nas je tudi lepo število sester uršulink, svojcev, prijateljev in župljanov. Bogoslužje je lepo spremljal mešani zbor in otroško-mladinski zborček, ki ga je vodila sestra slavljenke, Natalija Vakselj.

Napis na oltarju, ki je predstavljal geslo-duhovno usmeritev s. Sabine, se je glasil : «Slavim
te Oče, ker si to razodel malim.« Skupaj s p. Andrejem smo razmišljali ob njem in se v srcih zahvaljevali za velik Božji dar, ki ga Oče v svoji ljubezni podarja vsem, ki se mu z zaupanjem približamo in izročamo.

Seveda se je slavje nadaljevalo tudi po zahvalni sv. maši pri »Kunstu«, kjer smo se lahko še telesno okrepili in nasmejali ob podeljenih prigodah življenja sestre Sabine. Bogu hvala za lep praznik! Deo Gratias.

Sr Polona, uršulinka.