17. julij – Krištofova nedelja nas vabi k dobrodelnosti – akcija MIVA

 

Da lahko misijonarji opravljajo svoje človekoljubno poslanstvo, potrebujejo prevozna sredstva. Njihovo delo je večinoma v krajih, ki so zelo oddaljeni od središč. Dobro vozilo jim omogoča, da lahko prevažajo v te kraje hrano, gradbeni material, učitelje, katehiste in otroke, predvsem pa bolnike in tako rešujejo življenja. Krištofova nedelja je zato obilen Božji blagoslov za vse voznike, saj jim poleg blagoslova Bog podarja tudi zavest, da morajo odgovorno in pametno voziti. Je pa še poseben blagoslov, ki ga Bog preko darov, zbranih ob tej nedelji za akcijo MIVA, poklanja našim misijonarjem in jim omogoča varna in rešilna pota, posebej po brezpotjih Afrike, Azije in Južne Amerike. Krištofova nedelja nas tako povezuje z Božjo dobroto in Božjim varstvom. Naša dobrota pa objema misijonarje in ljudi v misijonskih deželah. Po svojih močeh se odzovimo akciji: »Stotin za vsak srečno prevožen kilometer.«

 

Naj Bog nas varuje povsod, kjer vodi nas življenja pot.
Sveti Krištof – prosi za nas!