V ponedeljek, 15 avgusta 2011, na Marijin praznik, je bilo v cerkvi Sv. Ane srečanje zakoncev jubilantov. Zbralo se je 19 parov. Gospod župnik je zakonce spodbudil, naj na skupni poti  posnemajo Marijo, ki se je nenehno veselila v Gospodu. Hvaležna mu je bila za vse, kar je storil v njenem življenju. Nikoli ni prelomila svoje obljube, da mu bo poslušna. Trdno je zaupala Vanj, skupaj z njim šla na Kalvarijo. Njena vera je bila nagrajena s Sinovim vstajenjem.

Tudi zakonca sta bila po Božji milosti poklicana, da stopita na skupno pot. Doživela sta veliko lepih, včasih tudi težkih trenutkov. Vsak dan znova morata obnavljati obljubo, ki sta si jo dala na poročni dan. S hvaležnostjo v srcu naj prepevata  Bogu, saj je za njiju storil čudovite stvari.

Veselje, zvestoba, vera in zaupanje so torej tisti temelji, na katerih naj zakonca gradita svoj zakon in vsak dan skušata izpolniti Božjo voljo.

Pripravila: Darinka Žibert

 

Več na fotografijah!