Nedelja, 10. septembra, je bila v naši župniji malo drugače obarvana, in sicer so prostor pred daritvenim oltarjem napolnile šolske torbe v njih pa zvezki, učbeniki, peresnice in vsi drugi predmeti, ki jih otroci pridno uporabljajo v šoli. Dober teden nazaj so učenci po poletnih počitnicah zopet, nekateri pa prvič, zasedli šolske klopi. V naslednjem tednu pa se tudi pričnejo veroučne ure. Ravno v ta namen smo danes obhajali katehetsko nedeljo. Gospod župnik je v pridigi lepo nagovoril tako otroke kot starše, kaj je pomembno za doseganje naših šolskih in veroučnih ciljev, kako pomembni sta namreč ti dve stvari v življenju, saj nam pomagajo izoblikovati osebnost in nam pomagajo rasti, rasti v znanju in tudi veri do našega Boga. Otroci so prebrali prošnje in zahvalno molitev, skupaj pa smo v ta namen tudi zmolili Oče naš. Za res uspešno leto šolsko in veroučno leto, ki je pred nami, je gospod župnik še blagoslovil torbe in nas vse, da nam bo vse znanje, ki ga pridobivamo, vedno koristilo.

Nina Menič