Naše tradicionalno župnijsko romanje na Brezje smo imeli v soboto, 14. oktobra. Lep sončni dan je tako k Mariji Pomagaj pripeljal romarje iz različnih krajev Slovenije, ki so izročali Mariji svoje prošnje in zahvale. Po maši, ki je bila letos pri zunanjem oltarju, smo skupaj zapeli še litanije Matere Božje, sledilo je okusno kosilo, nato pa nas je pot  vodila proti popoldanskemu cilju našega romanja - v Planico. Skozi Kranjsko goro smo prispeli v dolino pod Poncami, kjer smo si ogledali obnovljene skakalnice in znamenito letalnico (velikanko).Ob kavi in klepetu je čas mineval hitreje, kdor je želel pa se je lahko s sedežnico povzpel na srednjo skakalnico in bil deležen pogleda v dolino, kakršnega imajo skakalci na svojih tekmah. Na dnu velikanke pa smo občudovali pogumneže, ki so se po jeklenici spuščali v dolino iz najvišjega zaletnega mesta. Med njimi sta bili tudi dve naši faranki Natalija in Anamarija. Sonce se je skrilo za goro in čas je bil, da smo se odpravili proti domu, pot na avtobusu pa smo si krajšali s petjem pesmi in pogovorom, na koncu pa zaključili z molitvijo.

Branko Jurejevčič