Ne bojte se! Glejte oznanjam vam veliko veselje (Lk 2,10) Zgoraj napisane besede angela ob Jezusovem rojstvu, veljajo tudi za nas danes. Ne bojmo se kajti slavimo dneve, ko je prišlo Odrešenja za ves svet. Tudi letos smo v naši župnijski cerkvi poslušali te evangeljske besede, ki so vzete iz evangelija polnočne maše. Pred samo polnočnico smo s skupino mladih pripravili klasično božičnico, ki je vsakega prisotnega v cerkvi lahko spomnila hkrati na krutost sveta, ki odganja popotnike in radost ter skrbnost preprostih ljudi, kakor so bili pastirji na betlehemskih poljanah, čigar srca so bila pripravljena sprejeti novorojenega Kralja. "Ne bojte se, odprite vrata Kristusu. So bile tudi besede papeža Frančiška na polnočni maši v baziliki svetega Petra v Rimu. Kristus je prišel, k ubogemu človeku, prišel je k revežu". Skromnost in preprostost kraja kjer je bil rojen Mesija, pa predstavljajo tudi letošnje jaslice, katere so nastajale pod idejno mislijo Natalije Vakselj. Na eni strani puščava in njen pomen oddaljenosti od sveta. Skozi mesto Jeruzalem in njegovo zavarovanost z obzidjem, pa vse do votline, kjer so pastirji prenočevali in pasli svoje črede. Tako lahko podoživimo Božjo ljubezen, ki se je spustila, do najbolj oddaljenega in ubogega človeka.

diakon Branko

Fotogalerija!