V soboto, 30. 6. 2018, ko smo po večini že vsi dobro zakorakali v počitniške dni, smo se otroci in mladi iz župnije Leskovec pri Krškem odpravili na izlet v Ljubljano. Gospod župnik je na izlet povabil vse, ki pridno sodelujejo v mladinsko-otroškem pevskem zboru, ministrante in tiste, ki smo pomagali na župnijskem dnevu ali kakorkoli drugače pomagamo v župniji.

Malo pred deveto uro zjutraj smo se natovorili na avtobus in se odpeljali proti Ljubljani. Najprej smo zmolili jutranjo molitev in za srečno pot, potem pa je gospod župnik dal nekaj informacij. V Ljubljani smo se najprej ustavili na Rudniku. Tam smo se šli vozit z gokarti, kar je vsem narisalo nasmeh na obraz. Uživali smo vsi, od najmanjšega do največjega. Po dveh urah voženj smo že z rahlo lačnimi želodčki zavili v Mc'donalds , kjer smo se najedli hamburgerjev in sladoleda. Sledila je pot na drug konec Ljubljane, v Šentvid na ogled Škofijske klasične gimanazije, katero nam je na kratko predstavil gospod direktor Tone Česen. Kasneje nas je njihov kaplan Martin Zlobko popeljal okrog te ogromne stavbe oz kompleksa stavb in kasneje še po notranjosti. Cel kompleks zajema Škofijsko klasično gimnazijo, Osnovno šolo Alojzija Šuštarja, Vrtec dobrega pastirja, glasbeno šolo, Jegličev dijaški dom in študentski dom J. F. Gnidovca. Ogledali smo si tudi šolsko kapelo, kasneje pa smo se napotili na radio Ognjišče, ki je v neposredni bližini. Tam nam je gospod Jože Bartolj predstavil delovanje radia, nas popeljal po prostorih in nam pokazal radijsko kapelo.

Zopet smo se natovorili na avtobus in se odpeljali še v park Tivoli. Tam smo si sposodili palice za mini golf in potem dve uri igrali in se mojstrili v tej zanimivi in težki igri. Privoščili smo si tudi kakšno kepico sladoleda in hladne pijače, ki je prav prijala v tem vročem dnevu.

Polni novih spoznanj in odkritij smo se utrujeni vračali proti domu.

Še enkrat hvala našemu gospodu župniku, ki v nas vidi dobre sodelavce in nas tako vsako leto lepo nagradi s čudovitim izletom.

Nina Menič