Ko se je v nedeljo, 16. septembra, razkadila megla nad župnijo Leskovec, je sonce in zvonjenje v zvoniku župnijske cerkve Žalostne Matere Božje privabilo mlade in malo manj mlade župljane k deseti sveti maši, ki je bila tokrat nekoliko drugačna, saj smo obeležili pričetek veroučnega leta s katehetsko nedeljo. Na to nedeljo smo poleg gospoda župnika Ludvika Žagarja, bogoslovca Jakoba, ministrantov, župljanov v klopeh ter seveda otroško mladinskega pevskega zbora, ki ga vodi ga. Natalija, dodatno sodelovali pri maši nekateri otroci, starši in kateheti. Po uvodu ob začetku veroučnega leta, ki ga je izvedla ga. Kristina, je sodeloval pri branju 1. berila in Psalma devetošolec Rok, sledilo je 2. berilo, ki ga je prebrala ga. Mateja. Po branju Kristusovega evangelija in pridigi gospoda župnika, povezani s pričetkom veroučnega leta ter z rednimi obiski verouka in svete maše, so sledile prošnje učencev, staršev in katehetov Bogu za uspešno katehetsko in šolsko leto. Po prejemu svetega obhajila so sledile zahvale Bogu za materialne in nematerialne dobrine, pri katerih so ponovno sodelovali otroci. Sledil je težko pričakovani blagoslov torb in vseh udeležencev svete maše, da bo znanje, ki ga dobivamo ali pa dajemo, obrodilo sadove.

Mateja Colarič Bajc

Fotogalerija!