Veroukarji prvega in drugega razreda so kmalu po novem letu prejeli vabilo, da si skupaj s starši, g. župnikom in katehistinjama ogledajo jaslice. Nestrpno smo čakali na sobota: 19.1., ko smo se malo po enajsti uri zbrali na železniški postaji v Krškem. Z vlakom smo se odpeljali do Celja.
Nato smo se peš podali do kapucinske cerkve, kjer smo si ogledali prve jaslice.
Pred cerkvijo smo imeli lep razgled na Savinjo in del Celja.
Pot smo nadaljevali do stolnice, kjer nas je sprejel prijazen župnik g. opat Marjan Jezernik in nam povedal zgodovino cerkve, ki sega vse v 13. stoletje. V stranski kapeli so nas pričakale velike jaslice, ki so poleg običajnih figur imele tudi velikega konja, med ovcami je bil oven in na hribu ob hlevčku še slon.
Peš smo se vrnili do železniške postaje. Nato pa smo se z avtobusom odpeljali do McDonalds-a, kjer smo poskrbeli za svoje želodčke.
Do naše zadnje postaje, ki je bila na Jožefovem hribu, nas je zopet pripeljal avtobus. Tudi tu nas je pozdravil domači župnik in direktor Jože Planinšek, ki nam je povedal malo o cerkvi, nato pa nas je popeljal še po delu njihovega doma.
Po toplem čaju in piškotih smo se spustili do železniške postaje in se polni lepih vtisov z vlakom vrnili nazaj domov.

Hvala g. župniku in katehistinjama Nataliji in Aniti za zanimivo sobotno popoldne.

Sonja Praprotnik

Fotogalerija!