Glasbeni ustvarjalci vljudno vabljeni k sodelovanju na Aninih glasbenih večerih v letu 2020, ki se bodo kot vsako leto odvijali v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem. Vse informacije najdete v razpisnih pogojih. Rok za prijavo je 13.2.2020.

Za kakršna koli dodatna vprašanja pokličite 041 813 045.

KD Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec pri Krškem

Razpis - 2020

Župnija Leskovec pri Krškem

cerkvev svete Ane

orgle v cerkvi svete Ane

KD Leskovec

V sredo, 4. septembra 2019 je v cerkvi sv. Ane v Leskovcu potekal letošnji zadnji Anin glasbeni večer, ki jih že vrsto let v sodelovanju z Župnijo Leskovec organizira Kulturno društvo Leskovec. Tokrat je za prijetno zvočno izkušnjo poskrbel Duo Kontrario, ki ga sestavljata Janja Brlec na koncertnih orglah in Izidor Kokovnik na harmoniki. Janja Brlec, ki je magistrski študij zaključila na Univerzi Mozarteum v Salzburgu, sodi med najuspešnejše citrarje. Redno koncertira solistično ter v različnih zasedbah po Sloveniji in tujini. Vodi seminarje, mojstrske tečaje, je članica strokovnih komisij na tekmovanjih, piše priredbe in sodeluje z različnimi glasbeniki. Izdala je dve zgoščenki ter učbenik za učenje citer. Njena virtuoznost je bila prepoznana in nagrajena za številnih mednarodnih tekmovanjih. Tudi Izidor Kokovnik, ki je magistrski študij akordeona zaključil na ljubljanski Akademiji za glasbo, ima za seboj številne uspešne nastope na različnih koncertih, festivalih in avtorskih večerih ter več najvišjih nagrad z mednarodnih tekmovanj. Redno nastopa solistično in v različnih komornih zasedbah, trenutno pa sodeluje s sopranistko Céline Wasmer in citrarko Janjo Brlec.

Člana Dua Kontrario sta poslušalcem postregla z njunim ustaljenim programom – deli iz baroka, klasicizma kot tudi deli skladateljev 20. stoletja. Ob tej priložnosti pa sta četrtič izvedla prvo slovensko skladbo za koncertno harmoniko in citre, ki jo je ravno na njuno pobudo ustvaril celjski skladatelj Goran Bojčevski.

Prireditev je povezovala Mojca Pacek. Prijetno vzdušje se je nadaljevalo po koncertu pred cerkvijo, kjer je bilo ob drobnem pecivu in žlahtni kapljici poskrbljeno za sproščen klepet.

Mojca Pacek

Vabljeni na zadnji koncert v ciklu 17. Aninih glasbenih večerov, ki bo v sredo, 4.9.2019, ob 19. uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu. Predstavil se bo Duo Konrtrario v sestavi Janje Brlec na citrah in Izidorja Kokovnika na harmoniki.

Vljudno vabljeni!