V sredo, 4. septembra 2019 je v cerkvi sv. Ane v Leskovcu potekal letošnji zadnji Anin glasbeni večer, ki jih že vrsto let v sodelovanju z Župnijo Leskovec organizira Kulturno društvo Leskovec. Tokrat je za prijetno zvočno izkušnjo poskrbel Duo Kontrario, ki ga sestavljata Janja Brlec na koncertnih orglah in Izidor Kokovnik na harmoniki. Janja Brlec, ki je magistrski študij zaključila na Univerzi Mozarteum v Salzburgu, sodi med najuspešnejše citrarje. Redno koncertira solistično ter v različnih zasedbah po Sloveniji in tujini. Vodi seminarje, mojstrske tečaje, je članica strokovnih komisij na tekmovanjih, piše priredbe in sodeluje z različnimi glasbeniki. Izdala je dve zgoščenki ter učbenik za učenje citer. Njena virtuoznost je bila prepoznana in nagrajena za številnih mednarodnih tekmovanjih. Tudi Izidor Kokovnik, ki je magistrski študij akordeona zaključil na ljubljanski Akademiji za glasbo, ima za seboj številne uspešne nastope na različnih koncertih, festivalih in avtorskih večerih ter več najvišjih nagrad z mednarodnih tekmovanj. Redno nastopa solistično in v različnih komornih zasedbah, trenutno pa sodeluje s sopranistko Céline Wasmer in citrarko Janjo Brlec.

Člana Dua Kontrario sta poslušalcem postregla z njunim ustaljenim programom – deli iz baroka, klasicizma kot tudi deli skladateljev 20. stoletja. Ob tej priložnosti pa sta četrtič izvedla prvo slovensko skladbo za koncertno harmoniko in citre, ki jo je ravno na njuno pobudo ustvaril celjski skladatelj Goran Bojčevski.

Prireditev je povezovala Mojca Pacek. Prijetno vzdušje se je nadaljevalo po koncertu pred cerkvijo, kjer je bilo ob drobnem pecivu in žlahtni kapljici poskrbljeno za sproščen klepet.

Mojca Pacek

Vabljeni na zadnji koncert v ciklu 17. Aninih glasbenih večerov, ki bo v sredo, 4.9.2019, ob 19. uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu. Predstavil se bo Duo Konrtrario v sestavi Janje Brlec na citrah in Izidorja Kokovnika na harmoniki.

Vljudno vabljeni!

Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec sta v petek, 16.8.2019, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu, organizirala tretji Anin glasbeni večer. Na večernem koncertu so obiskovalce navdušili člani pihalnega kvinteta Spectrum. V kvintetu so združeni odlični mladi glasbeniki v sestavi Anita Prelovšek - flavta, Aris Vehovec - oboa, Anzhelika Chernykh - fagot in Posavca Domen Marn - klarinet ter Marko Arh - rog. Odigrali so skladbe Danzija, Ravela in Medaglija. Z interpretacijo so navdušili številne poslušalce in bili deležni njihovega zelo lepega odziva.

Večer je popestrila razstava ročnodelskih izdelkov Skupine za ročna dela Sekcije za ohranjanje kulturne dediščine KD Leskovec pri Krškem. Rokodelke so razstavile številne izdelke in na ta način dokazale, da sledijo svojemu poslanstvu pri širjenju kulturne dediščine.

Program je povezovala Doroteja Jazbec, članica KD Leskovec.

S prijetnimi poletnimi večeri sovpada tudi lepa in čutno izvedena glasba.

Prvo sredo v mesecu septembru bo na vrsti še zadnji koncert v ciklu 17. Aninih glasbenih večerov. Predstavil se bo Duo Kontrario – Janja Brelec, citre in Izidor Kokovnik, harmonika. Vabljeni!

KD Leskovec pri Krškem