Tako kot vsako leto, tudi v letu 2018 pripravljamo v cerkvi sv. Ane tradicionalne Anine glasbene večere, za katere objavljamo sledeče razpisne pogoje in povezave do podrobnejših informacij.

RAZPIS-2018

Župnija Leskovec pri Krškem

Cerkev sv. Ane

orgle v cerkvi sv. Ane

KD Leskovec

V dneh, ko poletna pripeka podaja roko hladnim meglenim jutrom, se poslavljamo tudi od poletnih glasbenih večerov pri sv. Ani. Na zadnjem Aninem glasbenem večeru letos je nastopil Trobilni kvintet Contrast. Člani zasedbe, ki jo sestavlja pet diplomantov Akademije za glasbo v Ljubljani: trobentarja Gregor Turk in Blaž Avbar, rogist Jože Rošer, pozavnist Žan Tkalec in tubist Uroš Vegelj, prihajajo iz različnih koncev Slovenije. Žan Tkalec in Uroš Vegelj sta »lista posavskega gričevja«.

Kot je že iz imena sestava mogoče sklepati, igrajo zelo raznoliko glasbo - od renesančne, baročne pa do ragtima in sodobne glasbe. Tako je prvi del programa v delih Johanna Sebastiana Bacha, Jacobusa Gallusa in Richarda Wagnerja zvenel bolj klasično, v drugem delu pa so se poklonili sodobnima ustvarjalcema Wernerju Pirchnerju in Josephu Horovitzu.

Z vezno besedo je med preteklostjo in sedanjostjo spretno krmarila Mirjana Marinčič.

D. H.

V sredo, 6. septembra 2017, ob 19. uri lepo vabljeni na zadnji Anin glasbeni večer v tej sezoni.

Trobilni kvintet Contrast

Gregor Turk in Blaž Avbar, trobenta

Jože Rošer, rog

Žarn Tkalec, pozavna

Uroš Vegelj, tuba

Trobilni kvintet sestavljajo diplomanti Akademije za glasbo v Ljubljani. Z ustvarjanjem so začeli jeseni leta 2012 in opozorili nase z uspešnimi koncerti po Sloveniji. Z zmagami na mednarodnih tekmovanjih v Štanjelu, Trevisu in Münchenu so dokazali, da sodijo med najboljše trenutne trobilne kvintete. Gostovali so po številnih državah v Evropi in Omanu, kjer v svoje programe redno uvrščajo tudi dela slovenskih skladateljev. V kratkem času delovanja so posneli tudi dve zgoščenki. Na koncertih, ki jih vsako leto prirejajo v Slovenski filharmoniji, dokazujejo svojo kvaliteto in postavljajo visok nivo slovenskega trobilstva.