Polnoletni Anini glasbeni večeri in milozvočen koncert tenorista Aljaža Božiča

Zaključeno je 18. poletje od kar v cerkvi svete Ane v Leskovcu pri Krškem občinstvo navdušujejo tako mladi glasbeni upi kot že uveljavljeni glasbeniki. Tudi v tem letu, ki je prineslo posebne okoliščine je Župniji Leskovec in Kulturnemu društvu Leskovec, ob doslednem upoštevanju epidemioloških ukrepov, uspelo organizirati vse štiri Anine glasbene večere in z njimi priklicati veselje v srca poslušalcev in v naš čas. Na zadnjem letošnjem večeru je v prvem tednu septembra nastopil tenorist Aljaž Božič, ob spremljavi pianistke Pierine Cavaliere Mršić.

Aljaž in Pierina sta priljubljeno svetišče napolnila z milozvočnimi melodijami, od opernih arij do slovenskih popevk. Sopotništvo z glasbo je Aljaž sklenil že kot najstnik. Najprej je v njegovih rokah zazvenela harmonika, v gimnaziji pa sta se mu priljubila še pesem in orgle. Njegovega talenta so bili izjemno veseli v župniji Dobova, kjer je kot organist in zborovodja vrsto let skrbel za to, da so s kora zvenele lepe melodije. Tudi dekliški pevski zbor Zvezda je pod njegovim vodstvom nizal uspehe. Danes vodi dobovski zbor Franc Bogovič. Svoje pevsko znanje pa ves čas nadgrajuje, v zadnji petletki ga na tej poti spremlja Mihaela Komočar Gorše. Med njegovimi najvidnejšimi uspehi je srebrna plaketa, ki jo je osvojil z eno od arij na tekmovanju glasbenikov Slovenije. Sicer pa Aljaž uči matematiko in kemijo. V matematiki življenja je enačba takšna, da je na tokratnem koncertu glasbo delil in množil skupaj s pianistko in profesorico klavirja Pierino Cavaliere Mršić, ki se je rodila v znani glasbeni družini v Dubrovniku, koncentrirala po različnih festivalih po svetu, danes pa poučuje klavir v Glasbeni šoli Brežice.

V bogato jesen so tako v Leskovcu vstopili s pesmijo, tokrat še posebej v želji, da nas krepi, svetli in daje moči za napore, ki so del naših življenj. Leskovčani so na Anine glasbene večere upravičeno ponosni hkrati pa tudi hvaležni izbranemu umetniškemu okusu Mihaele Komočar Gorše, Mateje Žarn Čepin in gospoda župnika Ludvika Žagarja, ki z glasbenimi nitmi že toliko let povezujejo naše kraje in ljudi.

Petra RB

Vabljeni na 3. Anin glasbeni večer, v nedeljo, 16.8.2020, ob 20.00 uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu.

Nastopil bo Citrarski kvartet v sestavi:

Peter Napret

Anita Veršec

Janja Brlec

Tomaž Pahutnik

Vljudno vabljeni!

Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec pri Krškem

V soboto, 25. julija, 2020, smo v cerkvi sv. Ane pripravili drugi letošnji Anin glasbeni večer. Nastopili so violinistka Živa Letnar, pianist Martin Šušteršič in harfistka Veronika Podjaveršek.

Violinistka Živa Letnar je svojo glasbeno pot začela leta 2013 v glasbeni šoli Krško, sedaj pa se violine uči na umetniški gimnaziji v I. Gimnaziji v Celju, kjer je letos uspešno zaključila 1.letnik. V prvem delu koncerta, ko se je predstavila Živa, jo je na klavirju spremljal Martin Šušteršič. Martin je kot korepetitor zaposlen v Glasbeni šoli Krško in s svojim igranjem sodeluje z mnogimi glasbeniki na nastopih, koncertih, prireditvah in tekmovanjih v domačem in širšem okolju.

Veronika Podjaveršek je z igranjem harfe začela v glasbeni šoli Celje, nadaljevala glasbeno izobraževanje na I. gimnaziji v Celju in nato na akademiji za glasbo v Zagrebu, kjer je septembra 2019 zaključila magistrski študij. Trenutno poučuje harfo v glasbeni šoli Krško in glasbeni šoli Celje. Igranje in poučevanje harfe jo veseli in osebno izpopolnjuje.

Na Anine glasbene večere smo v Kulturnme društvu Leskovec pri Krškem in Župniji Leskovec pri Krškem zelo ponosni. Ni odveč napisati, da se odvijajo že osemnajsto leto, kar priča o njihovi kvaliteti in priljubljenosti. Publika je tudi tokrat, seveda po pravilih NIJZ, zapolnila vse razpoložljive sedeže v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem.

Naslednji glasbeni večer bo 16. avgusta, ob 20. uri, ko bo nastopil Citrarski kvartet.

KD Leskovec