V torek, 26. 6. 2018 je bil v leskovški cerkvi sv. Ane začetek 16. Aninih glasbenih večerov, ki jih organizirata Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec pri Krškem. Kot glasbeni gostje so nastopili člani Moškega pevskega zbora Kapele. Od leta 2011 mu s krajšo vmesno prekinitvijo poveljuje operna pevka in profesorica petja Mihaela Komočar Gorše, ki je vsa leta tudi umetniški vodja Aninih glasbenih večerov. Zbor neprekinjeno deluje že 98 let, kar je redkost ne le v Sloveniji, ampak tudi v svetu. Za seboj ima številne nastope doma in v tujini, prav tako pa so k njim prihajale v goste številne pevske zasedbe iz Slovenije in tujine. Moški pevski zbor Kapele je že nekaj časa redni predstavnik na območnih pevskih revijah, v zadnjem obdobju pa tudi na regijskih tekmovanjih, od koder vitrino krasita bronasto in srebrno priznanje. Iz s svojega bogatega repertoarja so se glasbeni gostje predstavili z različnimi zvrstmi pesmi – z duhovnimi, slovenskimi umetnimi, priredbami slovenskih ljudskim pesmi in pesmimi iz obdobja slovenske popevke. Obiskovalce večera so s svojo ljubeznijo do petja in dovršenim glasbenim izrazom resnično navdušili. Prireditev, ki jo je povezovala Mojca Pacek, se je nadaljevala s prijetnim druženjem pred cerkvijo.

M.P.

V torek 26. 6. 2018, ob 20.00 uri se bo začela nova sezona Aninih glasbenih večerov!

Lepo vabljeni!

1. Anin glasbeni večer, torek, 26. junij 2018, ob 20. uri Moški pevski zbor Kapele

Moški pevski zbor Kapele je bil ustanovljen leta 1920. Od takrat zbor neprekinjeno deluje že 98 let. Skozi častitljiva leta delovanja se je na čelu zamenjalo kar 12 zborovodij, izmenjalo veliko število pevcev, v mapah pa se je nabralo toliko pesmi, da bi jih težko prešteli. Zboru od leta 2011 s krajšo vmesno prekinitvijo poveljuje operna pevka in profesorica petja Mihaela Komočar Gorše. Nabor pesmi se je sčasoma spreminjal, vrstili so se številni nastopi doma in v tujini. Zbor je prepeval na Hrvaškem, v Avstriji in Nemčiji. Vrstili so se jubileji, v goste so prihajale številne pevske zasedbe iz Slovenije in tujine. Z vztrajnostjo in močno voljo do petja so se nizali tudi uspehi. Tako je Moški pevski zbor Kapele že nekaj časa redni predstavnik na območnih pevskih revijah, v zadnjem obdobju pa tudi na regijskih tekmovanjih, od koder vitrino bogatita bronasto in srebrno priznanje.

Umetniška vodja: Mihaela Komočar Gorše

Tako kot vsako leto, tudi v letu 2018 pripravljamo v cerkvi sv. Ane tradicionalne Anine glasbene večere, za katere objavljamo sledeče razpisne pogoje in povezave do podrobnejših informacij.

RAZPIS-2018

Župnija Leskovec pri Krškem