V soboto, 25. julija, 2020, smo v cerkvi sv. Ane pripravili drugi letošnji Anin glasbeni večer. Nastopili so violinistka Živa Letnar, pianist Martin Šušteršič in harfistka Veronika Podjaveršek.

Violinistka Živa Letnar je svojo glasbeno pot začela leta 2013 v glasbeni šoli Krško, sedaj pa se violine uči na umetniški gimnaziji v I. Gimnaziji v Celju, kjer je letos uspešno zaključila 1.letnik. V prvem delu koncerta, ko se je predstavila Živa, jo je na klavirju spremljal Martin Šušteršič. Martin je kot korepetitor zaposlen v Glasbeni šoli Krško in s svojim igranjem sodeluje z mnogimi glasbeniki na nastopih, koncertih, prireditvah in tekmovanjih v domačem in širšem okolju.

Veronika Podjaveršek je z igranjem harfe začela v glasbeni šoli Celje, nadaljevala glasbeno izobraževanje na I. gimnaziji v Celju in nato na akademiji za glasbo v Zagrebu, kjer je septembra 2019 zaključila magistrski študij. Trenutno poučuje harfo v glasbeni šoli Krško in glasbeni šoli Celje. Igranje in poučevanje harfe jo veseli in osebno izpopolnjuje.

Na Anine glasbene večere smo v Kulturnme društvu Leskovec pri Krškem in Župniji Leskovec pri Krškem zelo ponosni. Ni odveč napisati, da se odvijajo že osemnajsto leto, kar priča o njihovi kvaliteti in priljubljenosti. Publika je tudi tokrat, seveda po pravilih NIJZ, zapolnila vse razpoložljive sedeže v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem.

Naslednji glasbeni večer bo 16. avgusta, ob 20. uri, ko bo nastopil Citrarski kvartet.

KD Leskovec

Vsako leto je to prav poseben praznik za župnijo. Ljudje, od blizu in daleč, že od nekdaj radi romajo v našo podružnično cerkev. Tu smo se, kljub nekoliko drugačnim razmeram, zbrali tudi v nedeljo, 26. julija 2020. Sveta Ana in Joahim sta namreč velika priprošnjika mnogim družinam in posameznikom, tako v lepih trenutkih, kot v različnih preizkušnjah.

Zgodba Marijine družine se me dotakne tudi osebno, sploh od takrat, ko sem tudi sama postala mama. V sveti Ani in Joahimu vidim svetel zgled medsebojne ljubezni, razumevanja, potrpežljivosti ter zaupanja v Boga.

Letošnje bogoslužje je s svojimi besedami navdihnil stiški opat pater Maksimilijan File. Tudi sam se je v pridigi dotaknil zgodbe te družine, čisto običajne družine, kjer pa se, kot je poudaril, lahko dogajajo čudeži. Čudeži, kot je rojstvo božje Matere, le zaupati moramo. Sveta Ana in Joahim sta v življenju namreč vedno zaupala v Boga, in ga prosila, da naj blagoslovi njun zakon z otrokom.

Prav je, da tudi sami zaupamo v Božjo previdnost in varstvo božje Matere. In kot pravi pesem, ki je zaključila nedeljsko bogoslužje »Marija skoz življenje, voditi srečno znaš, ti pelji skoz trpljenje življenja čolnič naš…«, da se čez leto znova srečamo pri sveti Ani.

Martina Zorič

Slovenski škofje so sprejeli dodatne preventivne ukrepe za preprečevanje širjenja epidemije COVID-19. Nova navodila veljajo od 21. julija 2020 od polnoči do preklica.

Verniki so ob nedeljskih in prazničnih svetih mašah naprošeni, da ob vstopu v cerkev v poseben nabiralnik oziroma škatlo oddajo list s svojo telefonsko številko, brez imena in naslova.

Kot so sporočili s Slovenske škofovske konference, bo župnik oz. duhovnik po vsaki sveti maši listke s telefonskimi številkami zalepil v posebno mapo oz. kuverto, na njej označil dan, datum in uro svete maše ter jo hranil 30 dni. Po tem obdobju bo kuverto z listki uničil. V primeru, da je bila pri sveti maši navzoča oseba okužena s koronavirusom, bo župnik na zahtevo pristojne državne ustanove posredoval telefonske številke udeležencev pri določeni sveti maši.

V primeru delavniških svetih maš oddaja telefonske številke ni obvezna, saj duhovnik običajno pozna vernike.

Sveta maša na prostem z udeležbo do 500 vernikov je dovoljena z upoštevanjem vseh priporočil, sedežnim redom in oddajo telefonskih številk. Če ni mogoče zagotoviti razdalje metra in pol, morajo vsi prisotni nositi maske. Pogostitve in posebni programi druženja po svetih mašah do nadaljnjega niso dovoljeni.

Vabljeni na 2. Anin glasbeni večer, ki bo na Anino soboto, 25.7.2020, ob 20.15 uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu.

V prvem delu koncerta se bo predstavila harfistka Veronika Podjaveršek, v drugem delu pa violinistka Živa Letnar, ki prihaja iz domačega Leskovca, na klavirju jo bo spremljal Martin Šušteršič.

»Danes je dan, ki ga je naredil Gospod, radujmo in veselimo se ga! In bil je dan, ki ga je naredil Gospod pred 66 leti, ko vas je poklical v življenje. In bil je dan, ki ga je naredil gospod pred 40 leti, ko je po škofovih rokah na vas položil svojo Božjo roko in vas posvetil v duhovnika, Njegovega služabnika za vekomaj!« Tako se je začelo voščilo, ki smo ga župljani v nedeljo, 28. 6. namenili našemu gospodu župniku Ludviku Žagarju, ki je ta dan praznoval 40 let duhovništva. Skladno z evangelijem te nedelje in s svojim novomašnim geslom (Gospod, h komu pojdemo! Besede večnega življenja imaš.) nam je g. župnik v pridigi položil na srce, naj se ne upiramo brezmejni Božji ljubezni in naj imamo vedno dovolj poguma, da odgovorimo na njegov klic ter sledimo njegovi volji. V sklepnem delu pa je z nami podelil spomine na dan, ko ga je skupaj s štirimi sošolci dr. Stanislav Lenič v kapiteljski cerkvi v Novem mestu posvetil v duhovnika.

Gospodu župniku voščimo ob njegovem dvojem prazniku in mu želimo veliko Božjega blagoslova.

Vaši farani