Vabljeni na drugi Anin glasbeni večer v petek, 26.7.2019, ob 20.15 uri, v cerkev svete Ane v Leskovcu, kjer se bo predstavil godalni kvartet Belebend v sestavi:

Jerica Kozole, violina

Verica Magdevska, violina

Mojca Trilar, viola

Jaka Trilar, violončelo

Ta večer bo na ogled razstava šopkov Jožice Petrišič, članice Likovnikov društva Krško OKO.

je v juliju in avgustu odprta

v TOREK in ČETRTEK

od 18.00 do 19.00

Zadnji oratorijski dan smo zaključili s sveto mašo. Zbrali smo se pred cerkvijo, kjer smo še enkrat ponovili pesmice, ki smo jih prepevali med mašo. Pri obredu so sodelovali tudi otroci, ki so včeraj pri katehezah pripravili zahvale, prošnje, uvod v očenaš in pozdrav miru. Na koncu sta se gospod župnik in voditeljica Mirjam zahvalila vsem, ki so kakorkoli pripomogli pri izvedbi oratorija. Sveto mašo smo zaključili s himno, ki smo jo glasno zapeli. Se vidimo naslednje leto.

Anamarija Arh

Soboto smo začeli z igrami, druženjem, himno ter dvigom zastave. Preden smo videli še zadnji del zgodbe smo vadili pesmice za nedeljsko sveto mašo. Potem smo imeli skupinske kateheze in priprave na sveto mašo. Takrat so za kosilo animatorji spekli čevapčiče. Kasneje smo se igrali Samuraje, Bibiti Babiti bob ter plesali. Ko so starši prišli po otroke smo zaplesali še za njih.

Anamarija, Tjaša

Zaradi slabega vremena smo dan začeli v dvorani. Preko zgodbe smo spoznali se moč spoznanja, ki krepi vsakega izmed nas. Sledile so delavnice, kosilo ter velika igra, ki je bila danes malo drugačna. Prišli so gasilci, ki so nam predstavili gasilski tovornjak potem pa so sledile vodne igre. Otroci so obiskovali otoke na katerih so v skupinah nabirali točke. In kot je zadnja leta v navadi smo imeli tudi vodno drčo, ki so nam jo polivali gasilci. Otroci so veselo zalivali animatorje mi pa jim nismo ostali dolžni. Poslovili smo se s himno in spustu zastav.

Anamarija Arh