V času epidemije veljajo ukrepi, ki so bili s strani Vlade RS in NiJZ objavljeni dne 9. aprila 2021, kjer je med drugim zapisano takole: »V cerkvah in drugih verskih objektih velja omejitev števila udeležencev na eno osebo oz. člane istega gospodinjstva na 30 m2 površine notranjosti verske zgradbe, prepoved petja in upoštevanje higienskih navodil oz. priporočil NIJZ (predvsem uporaba maske, vzdrževanje medosebne fizične razdalje vsaj 1,5 metra, razkuževanje rok, kihanje in kašljanje v rokav, udeležba samo zdravih oseb)«. Naša cerkev upoštevajoč kvadraturo lahko sprejme 20 posameznikov oz. gospodinjstev.

Odslej vernike, ki želijo priti k nedeljski sv. maši prosim, da ob delavnikih dopoldne med 9. in 10. uro pokličejo na župnijski telefon (07) 49 27 130 ali GSM 041 912 858 in povedo ob kateri uri želijo priti k sv. maši. V kolikor bo potrebno, bo vpeljana še ena sv. maša in sicer v soboto zvečer ob 19.00, ki pa bo veljala za nedeljsko.

Od ponedeljka, 12. aprila dalje, bodo vse delavniške sv. maše v župnijski cerkvi. Za obisk pri teh mašah se ni potrebno predhodno najavljati po telefonu. Veljajo pa enaki ukrepi kot so navedeni zgoraj v prvem odstavku.

V nedeljo, 11. aprila je možnost prejema sv. obhajila dopoldne od 9.00 do 9.30 in od 11.00 do 11.30.

Zahvaljujem se Vam za razumevanje!
Ludvik Žagar, župnik