Zadnji Anin glasbeni večer v poletju 2021 so imenitno in mogočno zaključili člani naše najprestižnejše glasbene institucije: Ansambel rogov Orkestra Slovenske filharmonije.

Hornisti: Jože Rošer, Blaž Ogrič, Aurelie Roussel, Maja Burger Zgonc, Metod Tomac in Robi Prednik so svoj nastop začeli s fanfarami pred cerkvijo sv. Ane. Zadonele so s hriba po celem Leskovcu in ga napolnile z glasbo in veseljem. Hornisti so fanfare zaigrali na naravne rogove, brez tipk oz. na zgodovinske instrumente iz časov Mozarta, Rossinija in Beethovna, kar je bilo za obiskovalce izvrstno doživetje. Nadaljevali so v cerkvi, tokrat na modernejših rogovih.

Leskovčani so na Anine glasbene večere upravičeno ponosni hkrati pa tudi hvaležni izbranemu umetniškemu okusu Mihaele Komočar Gorše, Mateje Žarn Čepin ter gostoljubju gospoda župnika Ludvika Žagarja, ki v sodelovanju s kulturnim društvom Leskovec že 19. let ohranja njihovo tradicijo.

Večer je bil očarljiv. Zaključil se je s povabilom predsednika KD Leskovec Filipa Črnelča na jubilejne 20. Anine glasbene večere prihodnje leto.

Petra Rep Bunetić

Vabljeni na 4. Anin glasbeni večer, ki bo v petek, 3.9.2021, ob 19. uri, v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem.

Na zadnjem v ciklu štirih večerov bo nastopil Ansambel rogov Orkestra Slovenske filharmonije v sestavi:

Jože Rošer
Blaž Ogrič
Aurelie Roussel
Maja Burger Zgonc
Metod Tomac
Robi Prednik

Vljudno vabljeni.

Kulturno društvo Leskovec pri Krškem in Župnija Leskovec pri Krškem

Vljudno vabljeni na 3. Anin glasbeni večer, ki bo v petek, 20.8.2021, ob 20.uri , v cerkvi sv. Ane v Leskovcu pri Krškem.

Nastopil bo trio Stretto v sestavi

Saša Siter, vokal

Kristian Ilić, violina

Estera Cetin, klavir in orgle.

Vljudno vabljeni.