V nedeljo 8. avgusta smo se leskovški romarji odpravili na pot v Zagorje pri Lesičnem. Tja smo potovali z dvema kombijema, ki sta ju vozila Matej in Gregor. Izpred Osnovne šole v Leskovcu smo odšli že ob pol devetih in tako pravočasno prišli k sveti maši, ki se je pričela ob deseti uri. Somaševali so trije rodni bratje duhovniki Hribernik. Za petje so na koru poskrbeli domači in tudi naši pevci, ki sta jih z orglami spremljali Natalija Vakselj in Kristina Lovšin Salmič. Po končani maši, smo se sprehodili do Marijine kapelice v dolini, kjer smo lahko poskusili pitno vodo iz tamkajšnjega izvira.

Nato nas je pot vodila v Trbovlje, kjer smo obiskali cerkev svetega Martina. Župnik Tomaž Šojč nam je predstavil cerkev in župnijo, spregovoril pa nam je tudi o svojih zanimivih izkušnjah pri delu na župniji. Povedal nam je, da so pred kratkim obnovili križ in da bo kmalu urejena galerija, kjer si bodo ljudje lahko ogledali grobnico, ki se nahaja pod cerkvijo. Razkazal nam je tudi podružnično cerkev sv. Katarine v Čečah, kjer so nas prijazno pogostili z osvežilno pijačo.

Po končanem ogledu smo iz Trbovelj odšli v Laško, kjer smo še malo poskrbeli za naše lačne trebuhe. Ob petih smo krenili proti domu, vožnjo pa smo si krajšali s prepevanjem pesmi.

Julija Vrščaj