Na praznik Marijinega vnebovzetja, smo se v cerkvi sv. Ane tudi letos zbrali zakonski jubilanti, ki v letošnjem letu obeležujemo 5, 10, 25, 30, 40, 45, 50, 55 in 60 let poroke, da bi se pri sveti maši zahvalili Bogu in Mariji za prehojeno pot v zakonu. Gospod župnik Ludvik je skozi celotno bogoslužje poudarjal pomen ljubezni, medsebojnega zaupanja in spoštovanja, odpuščanja in trdne vere ter molitve v zakonu. Po nagovoru smo pari obnovili svojo obljubo in se zahvalili Bogu za vse prejete milosti v zakonu. Sv. mašo je glasbeno spremljal družinski ansambel Drstvenšek.

Ob zaključku praznovanja je gospod župnik osebno čestital vsakemu paru in nam ob tem podaril stensko uro, izdelano v VDC Leskovec in vrtnico. Praznovanje smo zaključili z druženjem ob pijači in sladkih dobrotah.

Bog povrni gospodu župniku za ves trud, ki ga vsako leto vloži v pripravo bogoslužja, da tako lahko znova obnovimo zakonsko obljubo.

Zvonka Motaln