V soboto 3. septembra ob 19.00 uri, lepo vabljeni na 2. Anin glasbeni večer 2016!

Pija Hočevar, flavta

Špela Troha, klavir

Pija Hočevar je glasbeno pot pričela z različnimi inštrumenti (blokflavta, klavir, harmonika, petje), na koncu pa ostala zvesta flavti. Maturirala je na ekonomski gimnaziji; diplomski študij na ljubljanski Akademiji za glasbo v razredu prof. Mateja Zupana je opravila z odliko. Med študijem je prejela številne nagrade kot solistka in komorna glasbenica. Bila je članica Evropskega pihalnega orkestra, orkestrskih akademij v Avstriji in Belgiji. Sodelovala je z Orkestrom Slovenske filharmonije, RTV Slovenija in Academio Ars Musicae, tudi kot solistka. V letu 2015 je magistrirala na konservatoriju v Maastricthu na Nizozemskem in za svojo raziskavo prejela nagrado Univerze ZUYD. Sedaj deluje kot solistka, komorna glasbenica in pedagoginja na glasbenih šolah Sevnica in Trebnje.

 

Špela Troha se je začela učiti klavir v GŠ Krško in kasneje v GŠ Brežice pri prof. Karolini Vegelj-Stopar. Šolanje je leta 2006 nadaljevala na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana, kjer je bila njena mentorica prof. Tatjana Šporar-Bratuž. Januarja 2016 je z odliko in posebno pohvalo zaključila magistrski študij klavirja na Akademiji za glasbo v Ljubljani v razredu red. prof. Tatjane Ognjanovič, v letu 2015 pa je v okviru programa Erasmus študirala na Dunaju (ÜMDW) v razredu prof. Martina Hughesa. V času šolanja je postala prvonagrajenka večih mednarodnih tekmovanj. Leta 2009 je bila nagrajena s Škerjančevo nagrado, ki jo podeljuje Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana za izjemne uspehe pri umetniškem uveljavljanju šole. V okviru različnih ciklov (Ob klavirju, Solistični recitali Akademije za glasbo) se je predstavila s solističnimi recitali. Nastopila je kot solistka z Orkestrom SNG Opera in balet Ljubljana in za izvedbo Schumannovega Koncerta za klavir in orkester prejela Prešernovo nagrado Akademije za glasbo.