V Petek, 17. 8. 2018, ob 20.00 uri lepo vabljeni na tretji Anin glasbeni večer v tej sezoni.

Ta večer bodo na ogled tudi slike Vilme Siter, ljubiteljske likovne ustvarjalke iz Leskovca.

Simon Roguljić, kitara

Kitarist Simon Roguljić (1995) je svojo glasbeno pot začel v Brežicah, v razredu Tomislava Vrandečića. Vseh šest let se je udeleževal regijskih, državnih ter mednarodnih tekmovanj, kjer je redno posegal po najvišjih mestih. Po osnovni glasbeni šoli se je ob vpisu v Ekonomsko in trgovsko šolo Brežice vzporedno vpisal tudi na zagrebški Konservatorij za glasbo Elly Bašić. V razredu Anteja Čaglja se je kot član različnih komornih zasedb (kvartet in orkester) udeleževal državnih in mednarodnih tekmovanj v Omišu in Opatiji. V tem času je tudi dvakrat nastopil na programu »Dobro jutro Hrvatska« ter kot solist nastopil v Hrvaškem zavodu za glasbo. Redno je nastopal na vsakoletnem ciklusu kitarskih koncertov Dnevi kitare v Zagrebu. Od leta 2014 študira na dunajskem konservatoriju za glasbo – Musik und Kunst Privatuniversität der Stadt Wien pri prof. Jorgosu Panetsosu, kjer letos končuje dodiplomski študij. V preteklih štirih letih je izvedel solistične koncerte v Viteški dvorani (s Sašo Venek in s skupino Sometresons+A) ter v cerkvi Sv. Lovrenca v Brežicah. Nastopal je kot član orkestra na sprejemni prireditvi Evrovizije na Dunaju in kot solist v produkciji opere Maria de Buenos Aires v teatru Akzent na Dunaju. V maju 2018 je opravil intervju na dunajskem radiu Stephansdom. Simon Roguljić je tudi ustanovni član kitarskega kvarteta ViennElly ter skupine Bataclana Quintet, s katero je zmagal na tekmovanju Fidelio. Kot zmagovalka tekmovanja je skupina nastopila v sloviti dunajski palači Schönbrunn ter v dvorani ORF Radiokulturhaus. Skupina se je konec junija predstavila tudi na enem od treh najpomembnejših festivalov jazza – JazzFest Vienna. Novembra 2018 pa bo Simon Roguljić nastopil na festivalu moderne glasbe Wien Modern na Dunaju.